Company Logo

slide 1 slide 2 slide 3

Inicjatorem powstania Przedszkolnego Oddziału Specjalnego (wcześniej Oddziału Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami) Dr Anna Budzińska, obecnie dyrektor Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku.

W listopadzie 2002 roku, zawiązała się inicjatywna grupa terapeutów: Katarzyna Piechowiak, Eliza Dziubak, Agnieszka Buszka, Aleksandra Rosiek, Irena Wojciechowska.

Przez pierwszy rok działalności grupy, terapeuci prowadzili terapię społecznie. W trakcie pracy terapeuci, nawiązali współpracę z Fundacją Barbary Piaseckiej - Johnson. Fundacja wspiera działalność Oddziału, przekazując pomoce potrzebne do pracy i środki finansowe na kształcenie terapeutów. W pracę nad powstaniem Oddziału zaangażowani byli terapeuci i rodzice, których działania uwieńczone zostały sukcesem - otwarciem Oddziału.

Obok Kołobrzegu, w województwie zachodniopomorskim, nie ma innego Oddziału, pracującego z dziećmi autystycznymi metodą terapii behawioralnej w wymiarze 20 godzin tygodniowo.

 
Powered by Joomla!®. Developed by: Photography WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.